Resurspersoner

Här finner du kontaktuppgifter till de resurspersoner som kan bistå med råd och kunskap kring utbildningen.

Marie Åsberg, Legitimerad läkare, professor emeritus i psykiatri
marie.asberg@ki.se

Åke Nygren, Legitimerad tandläkare, Legitimerad läkare, Professor emeritus Karolinska Institutet
ake.nygren@ki.se

Hans Cagnell, Socionom, leg. psykoterapeut, handledarutbildad.
hans.cagnell@hotmail.se

Ingrid Hedlén, Leg psykolog, leg psykoterapeut, handledarutbildad
ingrid.hedlen@gmail.com

Tom Grape, Leg.läkare, spec. i allmän psykiatri och allmän medicin
tom.grape@gmail.com

Karin Svemark  verksamhetschef på psykosenheten Primavuxen Stockholm nordost
karin.svemark@primavuxen.se
tel: 08 123 55 247

Se Malin Ljungzells intervju med Karin Svemark

Margaretha Berg enhetschef socialpsykiatrin Tiohundra Norrtälje
margaretha.berg@tiohundra.se
Madeleine Jonsson  enhetschef socialpsykiatrin Lidingö
madeleine.jonsson@lidingo.se
Tel: 08 713 30 56

Se Malin Ljungzells intervju med Madeleine Jonsson

Camilla Liljeblad psyk. mentalsköterska, utbildningsledare psykiatrin Prima vuxen Danderyds sjukhus
camilla.liljeblad@primavuxen.se
Tel: 0709 563 564

Se Malin Ljungzells intervju med Camilla Liljeblad

Cecilia Richholtz, sjuksköterska slutenvården psyk  Utbildningsledare Danderyd sjukhus
cecilia.richholtz@primavuxen.se
Tel: 073 637 28 56
Ulla Karlsson mentalskötare, socialpsykiatrin utbildningsledare Tiohundra Norrtälje
ulla.karlsson@tiohundra.se
Tel: 070 208 47 11
Tommy Sundberg, mentalskötare, socialpsykiatrin utbildningsledare Tiohundra Norrtälje
tommy.sundberg@tiohundra.se
Francisco Sazo mentalskötere, uppsökare utbildningsledare Lidingö
fso@lidingo.se
073 0793 224

Se Malin Ljungzells intervju med Francisco Sazo

Martina Söderberg mentalskötare socialpsykiatrin utbildningsledare Täby
martina.soderberg@taby.se
070 495 12 85

Se Malin Ljungzells intervju med Martina Söderberg

Daniel Kjellberg socionom socialpsykiatrin, utbildningsledare Täby
daniel.kjellberg@taby.se

Comments are closed.